GLISTA LUDZKA – ASCARIS
Większość z nas ma w sobie pasożyta, a najczęściej spotykanym jest glista ludzka. Często, zwłaszcza w początkowym stadium po zarażeniu się pasożytem nie występują niepokojące objawy. Tymczasem pasożyt egzystuje w nas , okrada nas z najcenniejszych elementów pokarmu, minerałów , witamin , zasila się naszą energią w zamian pozostawiając toksyny , które rujnują nasz organizm.
Objawy mogą dotyczyć całego naszego ciała. Mogą to być:duszności, astma, bóle głowy, bóle żołądka, bóle mięśni, biegunki , zaparcia, alergie, syndrom chronicznego zmęczenia, zapalenia narządów płciowych, bezsenność i kłopoty z zasypianiem, choroby skóry , depresje, ogólna nerwowość lub ospałość. Jedna glista potrafi dziennie wypić 2 łyżki krwi. Co się dzieje, jeśli mamy ich w naszym ciele kilka? Warto też pamiętać, że swoje rozmiary ma podobne zarówno u dorosłego jak i u dziecka. Stąd też wynikają anemię. My natomiast pompujemy dziurawe koło dostarczając bez końca żelazo.
Glista ludzka jest zaliczana do gatunku obleńców i jej ulubionym środowiskiem do życia jest jelito cienkie. Długość glisty ludzkiej oscyluje od 25 do 40 cm. Glista przyczepia się do ścian jelit wypijając nasza krew. Każda jest w stanie wypić dziennie nawet 2 łyżki krwi. Zarówno u dorosłych jak i u dzieci. My natomiast suplementujemy żelazo nie zważając uwagi na przyczyny jego utraty.
Patrząc na CYKL ROZWOJOWY GLISTY
łatwo zrozumieć, dlaczego tak ważne jest cykliczne jej usuwanie. Po prostu podczas jednorazowego zażycia preparatów nie ma możliwości aby wyprowadzić je np z płuc.
JAK DOCHODZI DO ZAKAŻENIA
Glistą zarazić się możemy całkiem przypadkowo. Wystarczy nie umyć rąk, warzyw czy owoców.
Połknięte jaja glisty ludzkiej, dostając się do układu pokarmowego, zaczynają przeistaczać się w larwy, które przenikają przez błony naczyń krwionośnych i wędrują wraz z krwią po całym ciele.
W przypadku rozmnożenia się w jelicie cienkim przechodzą do żołądka i podczas wymiotowania wychodzą przez jamę ustną !!!
Docierając do gardła, larwy glisty ludzkiej są ponownie połykane i dostają się do układu pokarmowego, przeistaczając się w dorosłą formę mogącą składać jaja w jelitach.
W swoim cyklu rozwojowy GLISTA przechodzi przez płuca powodując uporczywy kaszel aż po objawy astmy. Podczas całego cyklu który trwa kilka lat, wydzielane są toksyny które z czasem zostają wydalane przez skórę powodując oprócz kaszlu dodatkowo różnego rodzaju alergie. Próba ratowania skóry u dermatologa musi skończyć się fiaskiem. W jelitach może spowodować nawet zwężenie światła jelita.
GLISTA LUDZKA DIAGNOSTYKA
Wynik badania kału na który nie liczę może być ujemny, chociaż w rzeczywistości glisty ludzkie są obecne w organizmie. Dzieje się tak, gdy glisty ludzkie nie są jeszcze dojrzałe do składania jaj lub są już za stare, obumierają i zaczynają się rozkładać.
Najskuteczniejszą metodą diagnostyczną jest niewątpliwie Testowanie biorezonansem ponieważ wykrywa zakażenie we wszystkich stadiach rozwojowych we wszystkich narządach, wskazując równocześnie inne obciążenia w organizmie. Warto pamiętać, że pasożyty zwykle występują w grupach i uzyskanie holistycznego obrazu znaczne ułatwia zaplanowanie kuracji i powrót do pełnego zdrowia.
JAK NAJLEPIEJ POZBYĆ SIĘ GLISTY
Nie warto kusić się na szybkie wydalenie glist. Okazuje się to mało skuteczne ponieważ leki usuwają jedynie dorosłe osobniki i tylko z jelit, pozostawiając larwy w innych narządach. Może to po latach skutkować powstawaniem guzów, cyst czy torbieli.
Znacznie bardziej skuteczne są kuracje ziołowe takie jak czarny orzech, piołun czy wrotycz. Należy unikać preparatów zawierających cukier- ponieważ mogą powodować rozrost candidy. Alkohol z kolei obciąża wątrobę a często nie mamy pojęcia, czy inne pasożyty nie zasiedliły np wątroby.
Warto przejść cykliczny program przeciwpasożytniczy i to najlepiej ze wszystkimi domownikami. Choć każdy może mieć inne objawy problem zwykle dotyczy całej rodziny.
Pełne usunięcie glist najłatwiej uzyskać wyprowadzając je żywe z organizmu. Mamy wtedy pewność że nie ma żadnych pozostałości w organach i zabezpieczamy się przed powstawaniem cyst, torbieli i guzów z martwymi fragmentami pasożyta.
Podczas procesu pozbywania się pasożyta wskazane jest włączenie kuracji osłonowej. Polega ona na stworzeniu takiego środowiska, które jest dla glist nieprzyjazne i spowoduje, że chętnie nas opuszczą. Ma być gorzko, kwaśno i słono. Dodatkowym ważnym elementem kuracji jest odpowiednie nawodnienie wraz z kuracją enzymatyczną i dostarczeniem właściwych probiotyków, co spowoduje, że kurację przejdziemy łagodnie i skutecznie.
Profilaktyczne warto wprowadzić do naszej diety produkty, których po prostu glista nie lubi. Warto włączyć do naszej codziennej diety oleju z pestek dyni, z czarnuszki, jedzenie produktów z rodziny cebulowych, czyli pora, czosnku i cebuli, spożywanie kiszonek z ogórków, kapusty czy buraka.
Recent Comments