Chińczycy znali okna. Wystarczy zaufać chińskiej medycynie, która doskonale potrafi utrzymać zdrowie. Z pewnością kluczem było czyste środowisko i proste, świeże jedzenie, medytacje i pozytywne nastawienie do świata. Ale nie tylko. Chińczycy świetnie znali anatomię i fizjologię oraz wiele zależności o których niestety współczesna medycyna zapomina. Każdy organ wysyła sygnały, które można zauważyć na ciele. Dodatkowo praca każdego narządu i organu zależy od poprzedniego i kolejnego. Wszystkie ściśle współpracują i wzajemnie się wspomagają. To co najcenniejsze, to wiedza o tym, jakie sygnały wysyła organizm gdy równowagi zaczyna brakować. Nie skupiano się tak jak współcześnie na leczeniu objawów a starano się znaleźć przyczynę. Dzięki tej filozofii jeden lekarz był w stanie wyleczyć każdą chorobę. Objaw był traktowany jak sygnał. Teraz niestety całe rzesze specjalistów bezskutecznie starają się zapanować nad coraz to nowymi chorobami. Nie lepiej zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w sygnały, które wysyła nam nasze ciało?
Warto zauważyć, że wszystkie te narządy muszą pracować przez całą dobę i to niezależnie od nasze aktywności.
Wątroba
Wątroba to nasz największy filtr. Odtruwa nasz organizm z toksyn, przetwarza białka, tłuszcze i cukry. Jest odpowiedzialna za produkcję żółci, poziom witamin i hormonów. Usuwa metale ciężkie. Posiada 4 płaty i tysiące drobnych kanalików przez które spływa dziennie do 1,5 litra żółci. Jeśli jest zanieczyszczona przez złogi czy pasożyty, odmawia powoli posłuszeństwa. Wątroba nie boli
Ściśle współpracuje z pęcherzykiem żółciowym. To w nim magazynowana jest żółć, która może wypłynąć dopiero wówczas, gdy spożywamy pokarm, najlepiej tłusty. Jeśli ją zaniedbamy, możemy spodziewać się problemów ze ścięgnami i wzrokiem.
Maximum energetyczne osiąga pomiędzy 1-3 w nocy.
Serce
Serce to mięsień, to pompa która dba o to, aby w każdej sekundzie dzięki krwi zaopatrywać nasze ciało w tlen i wszelkie składniki odżywcze. Przez godzinę przetacza ponad 350 litrów krwi. W ciągu naszego życia uderza ponad 3,5 miliarda razy.
Serce ciężko pracuje aby każdej komórce naszego organizmu zapewnić dostawę świeżej krwi i zagwarantować odbiór krwi już nieco zużytej, która zawiera dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe produkty przemiany materii. Wbrew pozorom serce lubi się męczyć ale stosownie do własnych możliwości. Lubi ruch i tlen. Odwdzięcza nam się naszym dobrym nastrojem, ładną różową cerą I dobrą kondycją. Gdy brakuje mu tlenu, zaczyna boleć.
Maximum energetyczne osiąga w godzinach 11-13. Ściśle współpracuje z jelitem cienkim.
Żołądek
Żołądek jest workiem o hakowatym kształcie. Służy do trawienia pożywienia. Żołądek jest najbardziej kwaśnym naszym organem, wydziela enzymy trawienne oraz właśnie kwasy żołądkowe . W nim trawione są głównie białka. Lubi dostawać niewielkie ilości jedzenia a dokładnie wielkości zaciśniętej naszej pięści, które nie jest ani zbyt zimne ani gorące. Lubi też gdy zostało ono dobrze pogryzione w naszych ustach aby mógł lepiej wykonać swoja pracę. Jeśli go zaniedbany, będą nam dokuczać mięśnie i stawy. Energetycznie jest połączony jest ze śledzioną, która ma zadanie oczyszczanie krwi z martwych komórek.
Maximum energetyczne ma w godzinach 7-9 i wtedy najlepiej trawi.
Płuca
Płuca są główną częścią układu oddechowego. Mają kształt stożków. Zbudowane są z pęcherzyków w których gromadzony jest tlen. Ich najważniejszym zadaniem jest przenoszenie właśnie tlenu z powietrza do krwi oraz usuwanie dwutlenku węgla z krwi na zewnątrz. Bronią też organizm przed atakiem szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Zdrowe płuca wolne od zanieczyszczeń i pasażerów na gapę mogą pomieścić 5-6 litrów tlenu.
Energetycznie są powiązane z jelitem grubym. A to dlatego, że oba te narządy są zakończone ujściem na powietrze.
Są też odpowiedzialne za stan naszej skóry i włosów na ciele oraz węch.
Maximum energetyczne osiągają w godzinach 3-5.
Nerki
Nerki są dwie. Mają kształt fasoli z mnóstwem kanalików które mają za zadanie filtrować mocz. Przeciętna masa nerki u człowieka wynosi około 150 a długość około 10-12 cm, Nerki są korzeniami życia. Nigdy nie zostaną przegrzane a mogą tylko tracić swoja energie i wówczas stają się chłodne. Ich energia określa limit naszego życia. Odpowiadają też za potencję i reprodukcję. Jeśli masz więc problem z potencją, włosami na głowie, kośćmi, czy słuchem, to zadbaj o nerki.
Energetycznie są związane z pęcherzem moczowym.
Maximum energetyczne osiągają w godzinach 17-19.
Recent Comments