Jeśli zapytam, skąd się bierze nadciśnienie, to pewnie wielu osobom przyjdzie  na myśl przypadek, wiek, genetyka czy stres. Jeśli jednak głębiej się zastanowimy, to okaże się, że w zasasadzie to, jakie mamy ciśnienie zależy głównie od nas.

                                                         Skąd się bierze nadciśnienie?

Gęsta, lepka krew może się przyczynić do powstania nadciśnienia, groźnych zakrzepów, zatorów i prowadzić do zawału serca czy udaru mózgu. Powoduje zwiększenie siły skurczu naczyń krwionośnych a co za tym idzie wzrost ciśnienia. Naczynia krwionośne, aby przepompować gęstą krew muszą wykonać zwielokrotnioną pracę.

                     W jaki sposób najprościej możemy wyregulować ciśnienie?

Oczywiście wodą. Odpowiednie nawodnienie powoduje, że krwinki czerwone – erytrocyty mogą swobodnie krążyć a naczynia krwionośne nie ulegają przeciążeniu.

Zlepianie się płytek krwi powinno być naturalną reakcją organizmu, dzięki której  dochodzi do powstania skrzepu. Zagęszczenie krwi powoduje, że do powstania skrzepów może dojść w sposób niekontrolowany.

                        Regulując potencjał elektryczny zadbaj o elektrolity

Sód i potas to dwa bliźniacze pierwiastki. Obaj są elektrolitami które przenoszą ładunek elektryczny (Na-, K+).

Obaj umożliwiają pracę pompy sodowo-potasowej, która transportuje sód na zewnątrz komórki, a potas do jej wnętrza.Jeżeli nasze pożywienie zawiera za dużo chlorku sodu a za mało potasu, wówczas pompa spowalnia i baterie wyczerpują się zarówno w komórkach naczyń krwionośnych ale I w układzie nerwowym czy w mięśniach.

Wówczas prąd przestaje płynąć a twoja energia maleje. Pojawia się nadciśnienie krwi i spada odporność.

                                               Właściwe PH a zakwaszenie

Zwykle w badaniu krwi zwracamy uwagę na poziom erytrocytów.

Jednak ponieważ ich głównym zadaniem jest przenoszenie tlenu do komórek-głównie do serca i płuc, to ważne jest aby mogły się one swobodnie poruszać tak, aby całą swoją powierzchnią móc przenosić tlen. Im bardziej rozszczepione, tym więcej tlenu dostarczają. Jeśli krew pozostanie odpowiednio nawodniona, luźna, czysta, wolna od bakterii i grzybów, z odpowiednim PH-7,45, wtedy nie zagrażają nam żadne problemy z nadciśnieniem czy arytmią. Będziemy mieli dużo energii a skóra będzie miała właściwy kolor.

                                         Właściwa dieta, niedobór witamin

Czerwone krwinki produkowane są przez szpik kostny. I żyją około 120 dni. Po tym czasie zostają wyłapane przez wątrobę i śledzionę, która pełni rolę filtra usuwając stare krwinki. Przenoszą tlen i to dzięki nim wszystkie organy są prawidłowo dotlenione i oczyszczone z dwutlenku węgla.Do ich produkcji potrzebne są wszystkim żelazo, witamina B12 i kwas foliowy, ale także witamina C, witamina B6 i witamina E. Ich niedobór prowadzi do anemii i niedoboru tlenu do komórkach.

                                                      I  jeszcze raz woda

Do tego, aby krew miała odpowiednią konsystencję musimy przede wszystkim pić odpowiednią ilość wody, która będzie w stanie obmyć komórki od środka i wypłukać z niej produkty przemiany. Doskonale spisuje się w tej roli woda zasadowa Coral Mine, która swoim PH 8,5 delikatnie ją odkwasza, ułatwiając jej natlenowanie. Warto pamiętać, że tam, gdzie jest zakwaszenie, tam będzie brakować tlenu i zaczną się choroby.

Jeśli dokucza Ci nadciśnienie lub arytmia, wystarczy popić regularnie  żywą wodę, a w razie potrzeby zjeść pozostały piasek, włączyć lecytynę, enzymy trawienne. Włącz głóg, tarczycę bajkalską, serdecznik. Efekty nadejdą nadspodziewanie szybko.

Dbajmy więc o odpowiednie nawodnienie, właściwe PH, czystość oraz dostarczanie witamin głównie z grupy B i kwasu foliowego. Nie wiesz gdzie kupić…zapytaj.

Na co dzień jedzmy jak najwięcej produktów zasadotwórczych, świeżych i zielonych, buraków w każdej postaci a zdrowie nam się odwdzięczy.